Titan Garden 8 447 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last minute Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 356 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 86 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 930 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Turecko Kemer

Menší, ovšem plně vybavené letovisko Kemer najdeme v západní části tzv. Turecké Riviéry. Dovolená v Kemeru je ideální volbou pro všechny, kteří hledají kompromis mezi malými a klidnými letovisky a letovisky velkými, která nabízejí pestrou paletu služeb tak, aby byl každý turista spokojený. V Kemeru vládne klid, i přesto se tu můžete ubytovat ve velkých hotelech i malých, vysloveně rodinných penzionech.

Letovisko Kemer

Městečko Kemer leží 38 kilometrů od turecké Antalye. Jsou zde dvě pláže, které jsou od sebe odděleny malým yachtovým přístavem a malým poloostrůvkem, který zde vyčnívá do moře. Za Kemerem se zvedá mohutné pohoří Taurus. Stráně jsou porostlé borovicovými háji a tato monumentální scenérie, kterou máte přímo na dosah, umocňuje z Kemeru váš dojem.

kemer dovolená
Svěží prostředí v letovisku Kemer
autor: Puno3000, flickr.com, CC BY-NC-ND 2.0

Město je atypické tím, že zde prakticky žádné centrum nenajdete. Zástavba je tvořená nízkými, převážně rodinnými domy, mezi kterými jsou sem tam vystavěné hotely, které ale plně zapadají do původní architektury, a dojem z města tak nějak nenarušují. Nejvíce ubytovacích zařízení je přímo u pláží. Hotely jsou od moře odděleny promenádou a krásnými zelenými parky, kterými je nutné na pláž projít. Ostatně celé letovisko působí velice svěže. Ačkoliv leží Kemer v poměrně vyprahlém jižním Turecku, je tu mnoho menších i větších parků a městečko se tak zelená.

Doprava do Kemer

Mezi tureckými letovisky patří Kemer k těm dostupnějším rekreačním oblastem. Do Antalye, která je pomyslnou vstupní branou do celé Turecké Riviéry, je to odsud kousek. Z letiště Antalya, kam doletíte přímým spojem z ČR za dvě hodiny a padesát minut, dojedete autobusem do Kemeru za 35 minut. Do turecké Antalye odlétají z Prahy spoje s turisty mířícími sem, do jižního Turecka na dovolenou, buď časně ráno nebo v dopoledních hodinách a tak máte jistotu, že ještě tentýž den stihnete svlažit v moři.

Kemer – pláže a koupání

Už v úvodu jsem naznačil, že v Kemeru jsou turistům k dispozici dvě, respektive celkem tři pláže. Všechny pláže jsou písčité a mají mírný vstup do vody. Dospělí stačí 10 až 15 metrů od břehu. První dvě pláže, které od sebe dělí zdejší přístav, jsou orientované východně. Proto doporučuji si jednou nezapomenout časně přivstat a jít se do moře vykoupat při ranních paprscích východu slunce. Koupání při svítání, kdy se paprsky vynořují jakoby z moře a za vámi osvětlují mohutný Taurus, to je nezapomenutelný zážitek.

kemer turecko
Pohled na pláž v Kemeru
autor: tom_focus, flickr.com, CC BY-NC-SA 2.0

Třetí pláž leží západně od výše vzpomínaného poloostrova a je orientovaná jihovýchodním směrem.

O všechny pláže se Turci denně starají a udržují je je čisté. Vlastnost, kterou v Turecku jen tak někde nenajdete, je v Kemeru samozřejmostí, letovisko se dlouhodobě pozicuje mezi nejkvalitnější turecká letoviska vůbec. Na plážích jsou slunečníky i lehátky. Je možné, že některé hotely je nabízejí svým klientům bezplatně, ovšem většina z nich je k pronájmu kýmkoliv za poplatek.

Dovolená v Kemeru

Dovolená a Kemer, to je nabídka kvalitních služeb, které uspokojí i ty náročnější turisty. Mnozí ocenění, že se v Kemeru nesetkáte se zcela tradičním tureckým životem. V ulicích není tak rušno jako v jiných letoviscích, nepotkáte tu pouliční prodavače, kteří by Vám nutili zboží, které vůbec nechcete. Vládne tu zkrátka klid a pohoda a místní dělají všechny proto, aby se tu turisté cítili jako doma. Příjemná dovolená, kvalitní služby a spokojenost návštěvníků tu je na prvním místě.

Pod odkazem Kemer last minute (případně zde: Turecko last minute) naleznete aktuální nabídku zájezdů na poslední chvíli. Všechny aktuálně nabízené zájezdy jsou ZDE.

Stručně k počasí v letovisku Kemer

Počasí Kemer lze stručně charakterizovat následovně (podrobnější informace o počasí Kemer, Turecko). Květen je měsíc, kdy tu koupací sezóna začíná a říjen, kdy končí. V květnu je oproti říjnu tepleji, naopak v říjnu je více vyhřáté moře (viz. také detailní informace o teplotě moře v Turecku). V ryze letních měsících (červen, červenec, srpen a září) dosahuje teplota vzduchu přes den k 38 °C, teplota moře u pláží k 27°C (hlavně na přelomu měsíců červenec a srpen).

Níže je meteorologická mapa Turecka, jež zobrazuje aktuální teploty vzduchu a v její spodní části najdete předpověď počasí pro Kemer na následujících 10 dní.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
27°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
29°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Fotky z Turecka
Dovolená Alanya Fethiye Turecko
Istanbul Icmeler Turecko
Bodrum Marmaris Turecko
Last minute zájezdy
Titan Garden 8 730 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last Minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 336 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 88 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 730 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno