Titan Garden 8 447 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last minute Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 356 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 86 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 930 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Turecko Belek

Dovolenková oblast Belek uspokojí každého, od méně náročných klientů až po zákazníky, kteří žádají opravdový luxus. Dlouhé písčité pláže, které vynikají svoji čistotou a na kterých se dokonce líhnou i želvy, hotelové komplexy zasazené do příjemného prostředí zavlažovaných parků, členité bazény a vyhlášená golfová hřiště. To vše naprosto vystihuje dovolenou v letovisku Belek.

Letovisko Belek

Belek leží u Středozemního moře a je jedním z mnoha letovisek na tzv. Turecké Riviéře. Belek leží na půli cesty z Antalye do letoviska Side, které představuje další vyhlášenou tureckou destinaci. Samotné městečko Belek neleží přímo u moře, nýbrž cca 500 metrů od něj. Typické malé turecké městečko rozhodně stojí za navštívení. Ačkoliv turistický ruch Tureckou Riviéru stále víc a víc civilizuje, právě Belek si svůj původní ráz zatím dokázal zachovat.

belek turecko

Palmy v letovisku Belek, Turecko
autor: Tom – Switzerland, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Vaši dovolenou budete ale trávit na dosah moře, v jednom z moderních hotelových resortů, které jsou vystavěny přímo u pláže. Hotelová zástavba se v žádném ohledu nepodobá té v Alanyi nebo v Bodrumu, spíše Vám bude připomínát tuniský Monastir. Moderní, většinou 4 a 5 hvězdičkové hotelové resorty jsou zasazené do nádherných zavlažovaných zahrad. Typické jsou členité bazény plné mělčin, vyhřátých lagun, ale i míst k plavání. Od bazénu je to jen kousek na místní vyhlášenou pláž, stačí projít palmovým parkem, který poskytuje ideální místa k odpočinku před ostrým poledním sluníčkem a už jste u moře.

Doprava do letoviska Belek

Belek je jedno z nejdostupnějších tureckých letovisek vůbec. Vzdálenost od letiště je minimální, srovnatelná s letovisky na řeckých ostrovech Kos nebo Rhodos. Letiště v Antalyi, kam přímým letem z Prahy/Brna/Ostravy doletíte za necelé 3 hodiny, je od hotelových resosrtů v Belku vzdálené pouhých 35 kilometrů. Cestovní kancelář Vám zajistí rychlou a pohodlnou dopravu z letiště, která trvá 20 minut.

Golfová hřiště Belek, Turecko

Dovolená v letovisku Belek je krom místních pláží proslulá svými golfový hřišti. Ty vhodně doplňují vybavenost letoviska, které tak dokáže uspokojit i tu nejnáročnější klientelu. Golfové resorty, jejichž fairwaye jsou samozřejmě vzhledem k místnímu teplému počasí hojně zavlažovány, jsou v těsné blízkosti hotelů. Pokud bychom směrem od moře pokračovali dále, za golfovými hřištěmi bychom narazili na hlavní silnici (AntalyaAlanya) a hned za ní leží výše vzpomínané původní město Belek.

belek pláž

Belek – pláž
autor: burntime, flickr.com, CC BY 2.0

Belek – pláže a koupání

Pláž je nepochybně největší předností celého letoviska a právě díky její přirozenosti si tu Vaši dovolenou opravdu užijete. Tak jako kdekoliv jinde v Turecku, i tato pláž je jemně písčitá. Je široká a především hodně dlouhá. Měří neuvěřitelných 16 kilometrů. Je považována za jednu z vůbec nejhezčích pláží v celém Turecku, především pro svoji čistotu a polohu.

Pláž jednak získala několikrát prestižní evropské ocenění za svoji kvalitu, ale především o jejím zachovalém a téměř nedotčeném stavu svědčí fakt, že je každoročně líhní mořských želv. Některé její části jsou proto chráněné a je nutné zde dodržovat přísná pravidla.

Sprchy, lehátka i slunečníky jsou na pláži k dispozici. Za lehátka ani slunečníky se tu poplatky neplatí, každý hotel má vyhrazenou svojí část pláže s lehátky pro své hosty. Pokud toužíte po soukromí, na pláži v tureckém Belku ho najdete. A to i v plné sezóně. Stačí popojít o podál a máte pláž pro sebe.

Dovolená v Belek

Belek patří k luxusnějším destinací. Ceny ubytování a zájezdů obecně jsou i přesto velmi nízké. Podívejte se na aktuální nabídku zákezdů do letoviska Belek zde. Dovolená v Belek uspokojí každého, kdo hledá soukromí, nádherné pláže, členité bazény a hotely s all inclusive stravováním.

Stručně k počasí v letovisku Belek

Belek oplývá příjemným počasím po celý rok. V letních měsících (duben, květen, červen, červenec, srpen, září a říjen) prakticky neprší a denní maxima v červenci a srpnu dosahují 39 °C. To se odráží i v teplotě moře. Detailně o podnebí a počasí ve městě Belek píši zde.

Předpověď počasí pro letovisko na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
27°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
29°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Fotky z Turecka
Dovolená Alanya Fethiye Turecko
Istanbul Icmeler Turecko
Bodrum Marmaris Turecko
Last minute zájezdy
Titan Garden 8 730 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last Minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 336 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 88 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 730 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno