Titan Garden 8 447 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last minute Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 356 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 86 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 930 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Turecko Kusadasi

Kusadasi, městečko nacházející se v oblasti Izmir, je velmi oblíbeným letním resortem. Jeho poloha je ideální k prozkoumání západní části Turecka, proto je vyhledávaným resortem cestovatelů. Nenabízí totiž jen čisté, tyrkysem zbarvené vody Egejského moře, ale také nesčetně míst k výletu ve svém blízkém i vzdálenějším okolí.

Aktuální přehled zájezdů do Kusadasi, Turecko: nabídky na 8 dní od 7 613 Kč

Okolí Kusadasi

Dovolená v Kusadasi, to nemusí nutně být jen turecký zážitek, je zde každodenní možnost vyrazit na pouze 20 kilometrů vzdálený řecký ostrov Samos. Ačkoliv Kusadasi leží na pevnině, svůj název „Ptačí ostrov“ město převzalo od dvou nedalekých ostrovů. Nenechte si ujít možnost navštívit starou osmanskou pevnost Genoese, ležící na jednom z nich (ostrůvek Güvercinada – s pevninou spojen silnicí). Nedaleko (20 km) od města, se také nachází jedna z nejnavštěvovanějších tureckých památek, monument Efesos. Poblíž najdeme také městečko Selcuk, nabízející pohled na jeden ze zedmi divů světa Artemidiny zahrady.

kusadasi dovolená

Dovolená v Kusadasi, Turecko
autor: Kusadasi-Guy, flickr.com, CC BY 2.0

Pokud si zajedete o něco dál (necelých 30 km), můžete navštívit národní park Dilek, kde se vám naskytne úžasný pohled na exotickou zeleň a nádherné písčité pláže. Z Kusadasi lze také bez problémů dojet do Guzelcamli, kde se nachází Diova jeskyně s bazénem a možností vykoupání. Jak vidno, město Kusadasi je opravdu cestovatelský ráj.

Doprava do Kusadasi

Nejbližší letiště se nachází v 90 kilometrů vzdáleném Izmiru – Izmir Adnan Menderes Airport (mezinárodní iata kód: ADB). Dopravení do Izmiru se sice neobejde bez letištních přestupů, ale o to levněji pořídíte letenky.  Cestovní agentury jich nabízí velké množství, tudíž máte i možnost výběru, kde chcete přestupovat. Časově nejvýhodnější je přestup v Mnichově, Istanbulu či Basileji, kdy vám samotná doba letu zabere jen 3 hodiny.

Jedete-li do Turecka s cestovkou, tak poletíte velice pravděpodobně do Izmiru přímým charterovým letem z Prahy. Z Izmiru na letiště je pak pro zajištěn autobus, který vás doveze z letiště do hotelu přibližně do hodinky. Pokud tedy vyrazíte v dopoledních hodinách, večer si již můžete užívat v čistých vodách Egejského moře.

Kusadasi – pláže a koupání

Pláží je ve městě i v jeho okolí dostatek, stačí si jen vybrat. Navíc jsou vhodné jak pro děti, tak i pro sváteční plavce, díky svému pozvolně klesajícímu povrchu a velmi mírným vlnám.

kusadasi turecko

V přístavu v Kusadasi je někdy rušno
autor: canmark, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Nejoblíbenější pláží Kusadasi je takzvaná Ladies Beach, asi kilometr dlouhá pláž vybavená vším, co potřebujete (a nechcete tahat), jako slunečníky a lehátka. Tato pláž je ale velmi oblíbená nejen mezi turisty, ale i místními, a proto hledáte-li klidnější pláž, vyberte si raději Papaz Beach (kamenitá pláž nachází se 10 min chůze z centra) nebo Long Beach (ležící 15 km jízdy od Kusadasi, ale nabízející 6 km sluncem vyhřátého písku).

Dovolená v Kusadasi

Ačkoliv je město původní rybářskou vesničkou, velmi rychle si zvyklo na značný turistický ruch a také se podle toho zařídilo. Není tedy problém tu najít rozličné restaurace, bary, kavárny. Kvalita je pro Turky velmi důležitá, proto podle toho vypadají i zdejší dopravní možnosti, služby a pohostinství všeobecně. Pokud rádi nakupujete, najdete zde klasické orientální trhy s koberci, šperky, keramikou, ale i kořením či ovocem, ale najdete zde i obchodní centra po celém městě.

Přímo ve městě se můžete projít po nábřeží, které je kouzelné obzvlášť při západu slunce. Stejně jako v celém Turecku i v Kusadasi najdete mešity, historické domy z dob Osmanské říše a staré uličky s jedinečnou atmosférou.

Tip na výlet: Na dohled z města je řecký ostrov Samos, kam se trajektem dostanete za necelou hodinku. Tento ostrov není jen rodištěm významného řeckého filosofa Pythagora, ale nabízí i rozličné přírodní poklady, vodopády a samozřejmě spousty historických památek jako jsou pozůstatky Héřina chrámu.

Zkrátka dovolená v Kusadasi rozhodně není špatnou volbou, přirovnal bych jí k poměrně rušné dovolené v Hammametu v Tunisku nebo k blízkému Bodrumu, který, rovněž jako Kusadasi leží na Egejské Riviéře.

Aktuální přehled zájezdů do Kusadasi, Turecko: nabídky na 8 dní od 7 613 Kč

Víc mě toho ke Kusadasi nenapadá, pro úplnost informací doplním ještě pár řádek o počasí.

Stručně k počasí v letovisku Kusadasi

Obecně můžeme říct, že je v Turecku podnebí teplejší než u nás a nejinak tomu je i v Kusadasi. Vlhkost vzduchu je mírně nižší než ve zbytku země a téměř celoročně vane osvěžující větřík. Nejteplejší měsíce jsou (nepřekvapivě) červenec a srpen, kdy teplota vzduchu dosahuje přes 30°C a teplota vody v rozmezí 24-27°C. Příjemné měsíce jsou také květen, červen, září a říjen, kdy se teplota drží okolo 25°C a teplota moře činí 24°C.

Předpověď počasí pro letovisko na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
27°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
29°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Fotky z Turecka
Dovolená Alanya Fethiye Turecko
Istanbul Icmeler Turecko
Bodrum Marmaris Turecko
Last minute zájezdy
Titan Garden 8 730 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last Minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 336 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 88 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 730 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno