Titan Garden 8 447 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last minute Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 356 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 86 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 930 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Turecko Icmeler

Icmeler, klidné turecké letovisko, které si Vás získá svoji pohodovou a odpočinkovou atmosférou, svoji pláží, kterou míjejí loďky směrující do nedalekého přístavu v Marmarisu a okolními borovicovými háji, které celé oblasti dodávají svěžest a typickou vůni. Icmeler leží na poloostrově Datca, u kterého se střetává Egejské moře se Středozemním. Zároveň patří do skupiny letovisek tvořících tzv. Egejskou Riviéru, tedy turistickou tureckou oblast při pobřeží Egejského moře.

Egejské riviéra je na rozdíl od té Turecké mnohem klidnější a svými přírodními poměry je diametrálně odlišná. Pokud jste někdy navštívili řecké ostrovy Kos, Lesbos, Samos nebo jiné, bude Vám Egejská Riviéra svými přírodními poměry i plážemi Řecko připomínat.

Letovisko Icmeler

Letovisko Icmeler je malé turecké městečko semknuté mezi dvěma kopcy. Icmeler si i přes svoji stoupající oblíbenost a plnou turistickou vybavenost zatím úspěšně zachová svůj tradiční domorodý ráz. Letovisko leží ve stejném zálivu jako známější a proslulejší Marmaris, který je od něj vzdálený pouhých 8 kilometrů.

icmeler turecko

Žena na trzích v Icmeleru
autor: Nanagyei, flickr.com, CC BY 2.0

Dovolená v Marmarisu je opravdu oblíbená, ostatně oblast patří mezi nejlepší turecká letoviska, je vyhledávaný turisty především ze západní Evropy a tomu jsou samozřejmě upraveny i ceny. Icmeler představuje takovou jeho menší a levnější variantu. Z hlediska čistoty pláží i mořské vody se mu však zcela vyrovná.

Krom odpočinku na pláži si v Icmeleru můžete vychutnávat kávu v jedné z místních kaváren nebo zajít do některé z restaurací a pochutnat si na čerstvé rybě.

Letiště, doprava do Icmeler

Nejbližší letiště leží 90 kilometrů odsud. Je to letiště Dalaman, které v letních měsících odbavuje evropské charterové lety pro celou jižní část Egejské Riviéry. Cesta autobusem z letiště do Icmeleru trvá 75 minut. Některé cestovní kanceláře vozí své klienty do oblasti Marmarisu včetně letoviska Icmeler z letiště u města Bodrum. Letiště Bodrum Milas se nachází 115 kilometrů severně odsud a doprava z letiště tak v takovém případě trvá o něco déle.

icmeler dovolená

Pohled na letovisko Icmeler a Marmariský záliv
autor: SarpK, flickr.com, CC BY 2.0

Icmeler – pláže a koupání

Už fakt, že Icmeler leží v údolí napovídá, že toto údolí končí pláží u moře. V Icmeleru je jedna pláž, pláž je písčito-oblázková a svým vzhledem připomíná pláž ve letovisku Fethiye. Je orientovaná směrem na východ a je tak ideální pro chytání bronzu už v brzkých ranních hodinách. Na pláži jsou k dispozici lehátka i slunečníky, ovšem za poplatek.

Člověk může z pláže pozorovat dění v Marmariském zálivu, na který je odsud nádherný výhled. Ostatně všechny lodě plující z/do Marmarisu musí kolem Icmeleru proplout. Máte je tu tak jako na dlani.

Dovolená v Icmeler

Dovolená v Icmeler, tu mohu doporučit všem, kteří dávají přednost klidu před přeplněnými plážemi, všem, kteří si chtějí odpočinout a při tom si užít koupání v čistém moři, v oblasti, kde se mísí egejské vody z těmi středozemními. Dovolená v Icmeleru je klidnější variantou dovolené v blízkém Marmarisu. Zároveň vás zájezd do Icmeleru vyjde mnohem levněji, než stejně kvalitní zájezd do Marmarisu. Přesvědčit se o tom můžete pohledem do aktuálních nabídek zájezdů do oblasti Marmaris – Icmeler – Akyaka. Využitím některého ze zájezdů na poslední chvíli, tzv. Icmeler last minute, ušetříte ještě více.

Stručně k počasí v letovisku Icmeler

Ačkoliv je v letovisku podnebí mírnější než na Turecké Riviéře, teploty vzduchu v letní sezóně (duben, květen, říjen, ale zejména červen, červenec, srpen a září) šplhají vysoko k 37 °C (14. a 15. hodinu odpoledne ). Podrobněji o počasí ve Icmeler zde. Informace o teplotě moře v Turecku zde.

The location could not be found.

 

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
27°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
29°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Fotky z Turecka
Dovolená Alanya Fethiye Turecko
Istanbul Icmeler Turecko
Bodrum Marmaris Turecko
Last minute zájezdy
Titan Garden 8 730 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last Minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 336 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 88 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 730 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno