Titan Garden 8 447 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last minute Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 356 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 86 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 930 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Dovolená Bodrum Turecko – last minute zájezdy

Last minute dovolená v tureckém Bodrumu, v letovisku plném starých antických památek, může být cenově dost atraktivní a to i v hlavní sezón (červen, červenec, srpen a září). Ovšem často není zrovna hledání nabídek na poslední chvíli jednoduchou záležitostí. Kde tedy hledat ty nejlevnější last minute zájezdy? A jak je na tom Bodrum cenově?

Dovolená v Bodrumu v hlavní sezóně standardně vychází na 10 000 Kč a více. Levnější zájezdy jsou ale také k dispozici. Příkladem může být tento 8 denní pobyt v Bodrumu ve 3* hotelu a s all inclusive stravováním za 7 137 Kč.

Nemohu garantovat dostupnost této nabídky, termíny se rychle mění, spíš ji uvádím proto, abych ukázal, že ani letecké zájezdy kolem 7 000 Kč nejsou v případě Turecka vůbec nereálné.

Bodrum – kde hledat last minute zájezdy?

S přihlédnutím k faktu, že dostupnost last minute nabídek se v letních měsících mění prakticky z hodiny na hodinu, je důležité tomu podřídit způsob, kterým zájezdy hledáme. Nejlepší je proto hledat ve velkých a aktualizovaných databázích, ve kterých se najednou zobrazují zájezdy od desítek cestovních kanceláří. Doporučuji využívat následující tři:

  1. První prodejce zájezdůzobrazit last minute dovolené
  2. Druhý prodejce zájezdůzobrazit last minute zájezdy
  3. Třetí prodejce zájezdůzobrazit last minute dovolené

Všechno to jsou renomované a velké cestovní agentury, proto máte záruku, že vždy dostanete to, co si zaplatíte. Výhodou nákupu zájezdu u nich oproti cestovní kancelářím je fakt, že k zájezdům zpravidla zdarma nabízejí dopravu nebo parkování na letišti (Praha, Brno, Ostrava).

Proč využívat všechny tři?

Pokud chce člověk vybrat zájezd s tím nejlepším možným poměrem kvality a ceny, je jednoznačně nutností hledat nejen last minute ale třeba i first minute zájezdy prostřednictvím více, nejlépe všech tří prodejců. (pozn. na českém trhu funguje mnoho dalších agentur s podobnou nabídkou dovolených, tyto tři jsou však největší)

Na každém serveru narazíte na jiné zájezdy! To hlavní důvod, proč neomezovat pouze na jednoho prodejce. A pokud jsou nabízeny zájezdy do stejného hotelu, často se liší jak v termínu, tak především v ceně!

Před rezervací doporučuji důkladně přečíst recenze vybraného hotelu, hodně českých a poměrně aktuálních recenzí najdete na Invia.cz. Nějaké jsou i na portálu Dovolena.cz, ale tam jich není tolik.

bodrum last minute

Last minute dovolená na pláži v Bodrumu
autor: myshu, flickr.com, CC BY-ND 2.0

Informace o letovisku Bodrum

Turecké pobřežní město a oblíbené letovisko v jednom, město Bodrum leží na Egejské Riviéře. Jak už název napovídá, Bodrum omývá teplé Egejské moře. Z Bodrumu to není daleko na řecké ostrovy, kam odsud jezdí trajekty. Nejblíže je ostrov Kos, který je vzdušnou čarou vzdálený pouhých 32 kilometrů a z bodrumských pláží se na něj kouká.

V Bodrumu jsou dvě pláže, přístav a především mnoho památek. Právě přítomnost antických památek je největším bodrumským turistickým lákadlem. V Bodrumu je hrad, starý amfiteátr a hlavně pozůstatky po jednom ze sedmi divů strarověku – Mauzoleum v Halikarnasu.

Dovolená v Bodrumu je tedy nadprůměrně zajímá, snadno tu člověk může kombinovat moře a pláž s procházkami po městě. Více infromací o Bodrumu. Dovolené zde svědčí i příjemně teplé počasí, viz. počasí v Bodrumu, kde naleznete i aktuální předpověď počasí. Pokud sem, do tohoto kouta Turecka jedete v rámci last minute zájezdu, právě předpověď by vás měla zajímat nejvíce.

Další přímořské destinace

Pokud Vám Bodrum nesedí, vyzkoušejte jiné destinace…

V Turecku bych doporučil tyto: Last minute Kemer nebo Last minute Side.

Nebo vsaďte na osvědčené řecké ostrovy , viz Řecko last minute: Last minute Rhodos nebo Last minute Kréta

Last minute zájezdy nejsou vždy se slevou!

Ačkoliv by měly být, ne vždy jsou last momenty zlevněné. Cestovní kanceláře a online prodejci často totiž zařazují do last momentů i takové dovolené, jejichž odjezd je vzdálený klidně dva měsíce. V takovém případě se o zájezd na poslední chvíli rozhodně nejedná. Více o tom píšu na stránce last minute Turecko.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
27°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
29°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Fotky z Turecka
Dovolená Alanya Fethiye Turecko
Istanbul Icmeler Turecko
Bodrum Marmaris Turecko
Last minute zájezdy
Titan Garden 8 730 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last Minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 336 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 88 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 730 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno