Titan Garden 8 447 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last minute Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 356 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 86 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 930 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Počasí Turecko květen

Květen na rozdíl od dubna (viz. počasí v Turecku duben) je měsíc, který otevírá turistickou sezónu. Počasí jak na Turecké Riviéře, tak na Riviéře Egejské se umoudřuje, přes den je už celkem teplo a razantně ubývá deštivých dnů. Pro květen jsou typické nanejvýše čtyři deštivé dny.

Koupat se už dá. Počasí v květnu je už dostatečně teplé i na opalování se na plážích. Je sice pravda, že začátek měsíce není ještě nijak extrémně teplý a maximální denní teplota vzduchu dosahuje standardně 25°C, ačkoliv výjimky samozřejmě existují. V posledním květnovém týdnu je počasí z dlouhodobého hlediska o čtyři stupně teplejší. Průměrná odpolední teplota šplhá k 29°C, zatímco celodenní průměr (za den i noc dohromady) činí 23°C.

Květen pro Turecko každoročně předznamenává přijezdy prvních turistů. Dovolená v Turecku v květnu je ideální pro ty, kteří zrovna nemusí horké letní počasí a kteří dávají přednost relativnímu klidu v letoviscích i na plážích před davy lidí uprostřed hlavní turistické sezóny.

Další charakteristika květnového počasí:

  • teplota moře: 21°C
  • délka slunečního svitu: 10,5 hodiny
  • počet deštivých dnů za měsíc: 4 dny

Přečtěte si bližší informace o počasí v Turecku.

Chcete-li vyrazit ještě před začátkem středoevropského léta do Turecka k moři, přednostně vybírejte ze zájezdů na Tureckou Riviéru (třeba letovisko Alanya nebo Side), alternativně i Kemer nebo Belek, kam se všude dají v květnu sehnat cenově zajímavé zájezdy, viz. Turecko last minute.

Pokud byste rádi v květnu vyrazili někam k moři, ještě Vám doporučuji se podívat na Tunisko, počasí v Tunisku květen, kde je v tuto dobu tepleji a zájezdy tam vychází cenově s Tureckem zcela srovnatelně.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
27°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
29°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Fotky z Turecka
Dovolená Alanya Fethiye Turecko
Istanbul Icmeler Turecko
Bodrum Marmaris Turecko
Last minute zájezdy
Titan Garden 8 730 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last Minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 336 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 88 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 730 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno