Titan Garden 8 447 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last minute Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 356 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 86 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 930 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Doba letu do Turecka

Rádi byste letos zamířili na dovolenou do Turecka, třeba v rámci některého z last minute zájezdů, nikdy jste před tím Turecko nenavštívili, a proto byste rádi věděli orientační délku letu, která vás při cestě na tureckými plážemi čeká? Zajímá Vás doba letu do Turecka? Pak vězte, že jste na správném místě. Doba letu činí plus mínus 2 hodiny a 45 minut. Hned si povíme více a konkrétněji o délce letu do jednotlivých tureckých destinací.

Ještě před tím bych Vás rád upozornil na aktuální nabídku dovolené v Alanyi

Vezměte prosím na vědomí, že se jedná o last minute zájezd a dostupnost je tak už nyní dost omezená.

Jak dlouho trvá let do Turecka?

Doba letu je značně proměnlivá, trvání letu nelze zcela jednoznačně určit. Čas strávený ve vzduchu v letadle je daný celou řadou faktorů. Mezi ty nejzásadnější patří: odkud a kam se letí, jakou trasou se letí, typ letadla a především aktuální povětrnostní situace.

Pojďme si jednotlivé doby letu rozdělit podle destinací, do kterých Češi míří nejčastěji.

Doba letu do Antalye

Turisté v létě nejčastěji létají za slunečními paprsky na jih Turecka na Tureckou Riviéru a jejich vstupní branou do země se stává letiště u Antalye. Napsal jsem pár řádků o samotném letišti, viz. letiště Antalya (AYT). Nutno podotknout, že toto je v podstatě to nejvzdálenější místo, které si v Turecku můžete vybrat, je totiž na jihu, celé Turecko je tak nutné nejprve letecky překonat.

Níže uvedená délka letu vychází s letového řádu společnosti SmartWings (resp. Travel Service), i tak je třeba brát hodnoty orientačně.

  • Praha (PRG) –> Antalya (AYT): doba letu 2 hodiny 55 minut
  • Antalya (AYT) –> Praha (PRG): let trvá 3 hodiny 5 minut

Pro odlety z Brna platí následující:

  • Brno (BRQ) –> Antalya (AYT): doba letu 2 hodiny 40 minut
  • Antalya (AYT) –> Brno (BRQ): let trvá 2 hodiny 50 minut

A ještě informace pro severo Moraváky, pro odlety z Ostravy platí:

  • Ostrava (OSR) –> Antalya (AYT): délka letu 2 hodiny 40 minut
  • Antalya (AYT) –> Ostrava (OSR): doba letu 2 hodiny 50 minut

Doba letu na letiště Dalaman

Letiště Dalaman leží v jižním části Egejské Riviéry, na tzv. tyrkysovém pobřeží zhruba na půli cesty mezi letovisky Fethiye a Marmaris.

Cesta letadlem trvá prakticky stejně dlouho jako do Antalye, tzn. počítejte s dobou kolem 2 hodin 50 minut.

Doba letu do Bodrumu

Délka letu do Bodrumu je stejně dlouhá jako let na ostrov Kos nebo na Rhodos. Opět mohu uvést jen orientační hodnotu, zhruba o 10 minut kratší, než v případě Antalye, tzn. 2 hodiny 40 minut.

Délka letu do Izmiru

Izmir je další vstupní bránou na Egejskou Riviéru leží ca 100 kilometrů severně od oblíbeného letoviska Kusadasi. Průměrná doba letu z Prahy do Izmiru činí 2 hodiny 20 minut.

Délka letu do Istanbulu

Jako poslední destinaci jsem pro tento přehled časů vybral istanbulské letiště (IST). Jak dlouho trvá let do Istanbulu z Prahy nebo Vídně bude zajímat především ty, kteří spíše než za sluníčkem a mořem vyrážejí za nevšedním, ale o to víc oblíbeným eurovíkendem. Počítat byste měli s letem trvajícím 2 hodiny 5 minut.

Závěrem bych rád zdůraznil jednu věc. I na tak „krátké“ trase jako je ČR – Turecko může klidně časový rozdíl mezi délkou letu tam a délkou letu zpět činit 30, někdy dokonce i 40 minut. Jak dlouho poletíte hodně ovlivňuje aktuální povětrnostní situace.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
27°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
29°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Fotky z Turecka
Dovolená Alanya Fethiye Turecko
Istanbul Icmeler Turecko
Bodrum Marmaris Turecko
Last minute zájezdy
Titan Garden 8 730 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last Minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 336 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 88 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 730 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno