Titan Garden 8 447 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last minute Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 356 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 86 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 930 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Turecko Bodrum

Perla turecké Egejské Riviéry, oblast okolo města Bodrum, je velmi vyhledávaným místem, kde prožít svoji letní dovolenou. Zelení porostlá pevnina, nesčetné zálivy, bohatá historie, kterou zde má člověk přímo na dosah a především čisté a vyhřáté vody Egejského moře spolu s písečnými plážemi přitahují pozornost nejednoho turisty.

Letovisko Bodrum

Bodrum, původně nazýván Halikarnas je typické turecké pobřežní město, ve kterém se mísí ruch každodenního života s jedinečnou dovolenkovou atmosférou. V Bodrumu žije 35 000 obyvatel, tento počet ovšem v letních měsících (zejména červenec, srpen a září) značně narůstá díky zdejším krásným pobřežním oblastem. Letovisko Bodrum i celé jeho okolí Vám bude připomínat kdejaký řecký ostrov. Jak architekturou a zázemím, tak přírodními poměry. Samotné město Bodrum se rozprostírá ve dvou zálivech, které jsou od sebe odděleny výběžkem pevniny, na kterém je k vidění starobylá pevnost. Z Bodrumu se Vám naskytnou krásné pohledy na nedaleký řecký ostrov Kos i na jeho stejnojmenné hlavní město Kos.

bodrum dovolená

Bodrum – podvečer u hradu
autor: masochismtango, flickr.com, CC BY-SA 2.0

Paradoxně obě tyto města mají mnoho společného. Přístavy, ve kterých je co pozorovat v každé denní době, pobřežní promenády lemující právě přístavy i pláže, starověké památky, které jsou k vidění přímo ve městech a jsou tedy v pěší vzdálenosti od většiny hotelů.

Doprava do Bodrumu

Bodrum je velmi dobře dostupné letovisko díky svému mezinárodnímu letišti Milas Bodrum, které odbavuje evropské charterové lety a které je od města města vzdálené pouhých 35 kilometrů. Vy tak po dvou a půl hodinovém letu z ČR přistanete v Turecku a pokud bude cestovat v rámci zájezdu od některých z českých cestovních kanceláří, tak pro Vás budou před letištním terminálem připraveny pohodlné autobusy. Ty Vás rozvezou do Vámi vybraných hotelů do 30 minut.

Památky v Bodrumu a okolí

Tak jako na výše vzpomínaném ostrově Kos, ani zde nudnou dovolenou rozhodně nečekejte. Na své si přijdou ti z vás, kteří rádi kombinují opalování  na pláži s prozkoumáváním blízkého okolí. Přímo v Bodrumu můžete navštívit hned několik významných památek. Minout byste určitě neměli jeden ze sedmi divů starověkého světa, Mauzoleum v Halikarnasu. Na svou dobu to byla velkolepá stavba, hrobka krále Mauzolea. Z Mauzolea se bohužel dochovaly jen zlomky, ale i ty vás uchvátí svým stářím a svoji hodnotou. Mauzoleum, jehož základy byly položeny už v roce 353 př.n.l. bylo dominantou celého okolí přes 1400 let, poté ho ale poničilo silné zemětřesení a definitivně bylo zničeno křižáckými rytíři, kteří si z něho udělali opevnění. Za vstup se platí, vstupné do Mauzolea v Halikarnasu je (bylo) 8 TL (pozn. TL je zkratka pro turecké měnu).

Kromě Mauzolea můžete přímo v Bodrumu navštívit i původní římský amfiteátr, ze kterého je pěkný pohled na celé město. Nebo si můžete udělat procházku na výběžek pevniny rozdělující město na dvě části a na něj si prohlédnout hrad sv. Petra.

Za dalšími památkami se budete muset vypravit za město. Tipem na výlet je návštěva dalšího divu světa, města Efesos spolu se známým Artemidiným palácem.

bodrum turecko pláž

Pláž v Bodrumu
autor: myshu, flickr.com, CC BY-ND 2.0

Bodrum – pláže a koupání

V Bodrumu jsou dvě písčito oblázkové pláže. Jedna ve východnějším zálivu, druhá v západnějším zálivu. Ta druhá je ke koupání vhodnější, protože ve východním zálivu je kromě pláže také poměrně rušný přístav. Pláže sice nemají tak pozvolný vstup do moře jako ty v letovisku Belek nebo v mnohých tuniských letoviscích (Djerba, Hammamet nebo Monastir), i přesto jsou vhodné pro rodiny s dětmi.

Dovolená v Bodrumu

Zájezdy do Bodrumu, do srdce Egejské Riviéry nabízí každá cestovní kancelář. Vybírat můžete z těch aktuálně nejlevnějších nabídek. Bodrum, to je místo, kde se mísí řecká kultura s tou tureckou. Pokud už máte ostrovy jako jsou Rhodos, Kréta nebo Korfu procestované, právě Bodrum je tím letoviskem, které je v pořadí. Plná turistická vybavenost, pěkný přístav, hezké písečné pláže a mnoho památek, to jsou ty hlavní důvody, proč jet na dovolenou právě sem.

Stručně k počasí v letovisku Bodrum

Počasí stručně, jasně a výstižně: v Bodrumu je teplo, teplota vzduchu standardně dosahuje 37 °C a teplota moře 27 °C (duben, květen, červen, červenec, srpen, září a říjen).  Trochu podrobně o počasí ve městě Bodrum spolu s pěknými grafy.

Předpověď počasí pro letovisko na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
27°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
29°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Fotky z Turecka
Dovolená Alanya Fethiye Turecko
Istanbul Icmeler Turecko
Bodrum Marmaris Turecko
Last minute zájezdy
Titan Garden 8 730 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last Minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 336 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 88 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 730 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno