Titan Garden 8 447 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last minute Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 356 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 86 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 930 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Turecko Fethiye

Fethiye, poklidné místo na pobřeží Egejského moře, které je obklopeno zelenými háji a celá oblast tak zdaleka nepůsobí tak vyprahle jako letoviska na Turecké Riviéře, vás uchvátí jednak svými plážemi a průzračným mořem, ale také svým původním a poklidným tureckým životem. Fethiye nevzniklo z ničeho jako mnohá jiná letoviska (Turecko: Belek, Tunisko: Hammamet, Bulharsko: Slunečné pobřeží), město tu bylo dávno před tím, než začaly vznikat první hotely. Ty svým vzhledem nijak nevystupují z původní architektury, jsou nízké a dojem z Fethiye tak neničí.

Letovisko Fethiey

Oblíbené, avšak zatím ne příliš známé město Fethiye, je hlavním letoviskem na tzv. Tyrkysovém pobřeží. Tyrkysovým pobřežím se nazývá jižní část Egejské Riviéry, tedy tureckého pobřeží omývaného Egejským mořem. Tyrkysové proto, protože zbarvení moře zde opravdu tyrkysovou barvu připomíná.

Charakter pobřeží ve Fethiye i v jeho okolí je pro Egejskou Riviéru typický. Moře se tu na mnoha místech zařezává do pevniny a tvoří mnoho zálivů. Budete-li mít štěstí a vaši dovolenou budou doprovázet dny s dobrou viditelností, spatříte řecký ostrov Rhodos, který od Fethiye leží 70 kilometrů daleko.

fethiye turecko

pohled na pláž u letoviska Fethiye
autor: Berkir Tpuz, flickr.com, CC BY 2.0

Letovisko se svými 68 000 stálými obyvateli patří ke středně velkým tureckým destinacím. Nabízí dostatek ubytovacích kapacit, ačkoliv jich samozřejmě není zdaleka tolik, co v turisty velmi vyhledávané oblasti okolo letoviska Alanya. Ve Fethiye je malý přístav a v jeho okolí jsou rybí trhy, dovolená zde je tak opravdu ryze přímořská se vším všudy. Nějakou rybí specialitu Vám doporučuji vyzkoušet. Rybu si můžete koupit právě na těchto trzích a potom si ji nechat upravit v některé z mnoha místních restaurací. Tím vaše večeře získá o rozměr navíc.

Nejvíce hotelů je v oblasti zvané Çaliş (čti Čališ). Ta je od starého centra města vzdálená 1 300 metrů po pobřeží směrem na sever. Buď si můžete do centra a k přístavu udělat procházku nebo tam pohodlně dojedete dolmuší (cena cca 1,5 TL – turecká lira) nebo taxíkem.

Doprava do Fethiye

Letovisko Fethiye je na rozdíl od jiných tureckých destinací velice dostupné. Letiště Dalaman je odsud vzdálené pouhých 50 kilometrů severozápadně a vy se tak do Vašeho hotelu dostanete po dvou a půl hodinovém letu z ČR velmi rychle, jízda autobusem trvá 35 minut.

Co během dovolené navštívit?

Vyhledávaným místem jsou staré hroby vytesané do skal nad městem. Podobných hrobek je v celé oblasti mnoho, tyto ve Fethiye jsou ale největší. Budete-li mít zájem si je prohlédnout, zaplatíte za vstupné 8 TL.

Fethiye – pláže a koupání

Pláž ve Fethiye je písečná (sem tam nějaké oblázky) a poměrně dlouhá. Táhne se od přístavu až k apartmánům a hotelům v oblasti Čališ. Pláž je omývána průzračnou vodou Egejského moře, do kterého se pozvolna svažuje. Je tak vhodná jak pro rodiny s malými dětmi, tak pro nezkušené plavce.

Podobné koupání jako ve Fethiye nabízí dovolená v Bulharsku, samozřejmě ne na všech místech, ale v některých menších bulharských letoviscích určitě a také dovolená ve Francii.

Kousek od letoviska směrem na jih narazíte na nádhernou pláž Oludenitz. Sem ale pěšky bohužel nedojdete. I tak pláž stojí za navštívení. Vemte si taxíka a udělejte si sem výlet.

Dovolená ve Fethiye

Fethiye, respektive nedaleké Čališ, je letovisko jako stvořené pro klidnou a pohodovou letní dovolenou. Turistický ruch se zde mísí s domorodým životem a oblast je vyhledávaná rodiny s dětmi a všemi, kdo si chtějí odpočinout. Dáte-li přednost klidnějšímu a malebnějšímu letovisku před těmi velkými a vyhlášenými bude Vás zajímat nabídka Last minute zájezdů do Fethiye. Aktuální nabídky dovolených do Fethiey a recenze hotelů zde.

Stručně k počasí v letovisku Belek

Ačkoliv je v letovisku podnebí mírnější než na Turecké Riviéře, teploty vzduchu se v letní sezóně (duben, květen, říjen, ale zejména červen, červenec, srpen a září) zastavují na 37 °C. Více o počasí ve Fethiye zde. Informace o teplotě moře v Turecku zde.

The location could not be found.

 

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
27°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
29°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Fotky z Turecka
Dovolená Alanya Fethiye Turecko
Istanbul Icmeler Turecko
Bodrum Marmaris Turecko
Last minute zájezdy
Titan Garden 8 730 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last Minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 336 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 88 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 730 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno