Titan Garden 8 447 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last minute Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 356 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 86 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 930 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Turecko First Minute

Kde hledat ty nejlevnější first minute zájezdy do Turecka? Kdy je rezervovat a kdy vyrazit? Vyplatí se vůbec rezervace first minute dovolené a nebo je lepší si počkat na první last minute nabídky? Na toto i mnohem víc máme odpovědi a poradíme, jak nejlépe vybrat do Turecka kvalitní zájezd.

Pro ty co nevědí nebo si nejsou jistí, tak malé vysvětlení na úvod: First minute nebo také first moment nabídka je označení pro zájezd, který je zákazníkům nabízen dlouho, řádově 6 měsíců a více před plánovaným odletem na dovolenou.

Pojďme si hned uvést pár příkladů:

Podobně jako last minute, i first minute je vžité označení, které má především marketingový význam. A zájezdy takto označené by správně měly být nějakým způsobem zvýhodněné oproti ostatním nabídkám. Zdůrazňuji „by správně měly být“, bohužel totiž ne každý prodejce, ať až cestovní agentura nebo samatná cesovní kancelář nehraje úplně fér, je proto dobré mít oči otevřené, zjistit si vždy co nejvíce informací a v průběhu výběru zájezdu používat selský rozum a nenechat se zbytečně zlákat výhodami, které mohou být jen zdánlivé.

Dovolená alá first minute a její výhody

Nehledě na fakt zmíněný výše si pojďme uvést, co může být na first minutu atraktivní/výhodné:

1. Nižší cena – cena na jednu stranu opravdu bývá nižší a za přijatelné peníze si tak člověk může užít i velmi luxusní dovolenou, na starnu druhou, pokud upřednostňuje cenu před kvalitou, nemá velký význam first minute zájezd kupovat. Vězte totiž, že s blížícím se datem odletu budou last momenty cenově výhodnější, i když ne vždycky do hotelu o stejné kvalitě.

2. Vysoký poměr kvality/ceny – v rámci first minute nabídek jsou k mání zájezdy do kvalitních až luxusních hotelů. Pobyty v takových hotelích jsou často nabízeny s 30 až 40 % slevou, platí proto, že za relativně málo peněz dostanete celkem hodně muziky.

3. Relativně velký výběr a čas na rozhodnutí, zda zájezd rezervovat či nikoliv.  I toto mohou být pro mnoho z nás nesporné body k dobru. Máte mnoho možností, kam na dovolenou do Turecka nebo třeba na dovolenou do Řecka vyrazit. Zároveň platí, že nabídky z hlediska jejich dostupnosti jsou hodně stále a v čase se mění jen pomalu, s rezervací dovolenky u moře, poznávacího zájezdu nebo eurovíkendu v Istanbulu není tak třeba vysloveně spěchat.

4. I možnost uspořádat si své plány a dlouho dobu dopředu vědět termín letní dovolené je věc, kterou Vám first minute nabídne.

Stručně k nevýhodám…

  • Nutnost kupovat ve velkém předstihu
  • Rozhodně nelze říci, že first minute je vždy výhodnější než last minute
  • Často ty cenově nejatraktivnější/nejlevnější zájezdy jsou na termíny vedlejší sezóny

Na termíny jednotlivých pobytů dávejte opravdu pozor. Velmi časté jsou totiž nabídky na březen, duben a květen, kdy v Turecku, ale ani v sousedním Řecku nebo v Tunisku ještě tak velké teple není.

Kdy first moment zájezdy do Turecka kupovat?

Na další sezónu jsou většinou v nabídce už od konce září. Vybírat, rezervovat a případně i nakupovat můžete tedy v průběhu měsíců září, říjen, listopad, prosinec, leden i únor.

Z mých zkušeností mohu říct, že pokud chcete vyrazit přímo v létě, tzn. v hlavní koupací sezóně, doporučuji se poohlédnout po first minutech v listopadu, v prosinci a v lednu, kdy bývá nabídka právě na letní měsíce nejširší.

A ačkoliv je Turecko velmi oblíbenou destinací, můžete vybírat i z jiných zemích…

Dost bylo čtení, podívejte se na aktuální nabídku dovolených v Turecku na sezónu 2017 >>> je TADY.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
27°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
29°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Fotky z Turecka
Dovolená Alanya Fethiye Turecko
Istanbul Icmeler Turecko
Bodrum Marmaris Turecko
Last minute zájezdy
Titan Garden 8 730 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last Minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 336 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 88 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 730 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno