Titan Garden 8 447 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last minute Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 356 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 86 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 930 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Turecko Konakli

Konakli je dovolenkové letovisko na dlouhé Turecké Riviéře, tedy na jižním tureckém pobřeží u Středozemního moře. Konakli je malé městečko, které v posledních letech láká každoročně víc a víc turistů. Svým charakterem patří Konakli podobně jako Kemer nebo Icmeler ke klidnějším tureckým letoviskům. Každý návštěvník tu najde klid se soukromím a patřičně si tu tak během své dovolené u moře odpočine.

Letovisko Konakli

Letovisko Konakli najdeme ve východní části Turecké riviéry. Leží 127 kilometrů východně od centra Antalye a 11 kilometrů západně od oblíbené a velice rušné Alanye. Vydáte-li se na dovolenou právě sem, nehledě na to, jaký hotel zvolíte, budete mít jistotu, že to na pláž a k moři budete mít vysloveně pár kroků. Všechny hotely jsou vystavěné přímo u pláže, ale není jich tu zdaleko tolik, co v sousední Alanyi. Oblast tak působí mnohem vzdušněji a to i díky zeleni, která místní hotely obklopuje. Svým charakterem z hlediska hotelů a jejich zasazením do místní krajiny letovisko připomíná leckteré tuniské destinace, např. Sousse, Monastir nebo Mahdia.

konakli

Pláž v letovisku Konakli, Turecko
autor: NZR, flickr.com

V Konakli se můžete ubytovat v hotelech střední i té nejvyšší kategorie. 5* hvězdičkových hotelů je kolem pláže nasázeno celkem patnáct, dovolená v Konakli je tak připravená uspokojit i ty náročnější z vás. Samozřejmostí každého hotelu jsou bazény, které jsou v případě těch lepších hotelů umístěny v zavlažovaných parcích, které slouží jako ideální místo k odpočinku i k úkrytu před poledními slunečními paprsky.

Doprava do Konakli

Zvolíte-li zájezd do Konakli, přistanete na mezinárodním letišti v Antalyi. Letiště je od Konali vzdálené 110 kilometrů, nicméně tranfer autobusem z letiště do letoviska je díky kvalitní a přímé silnici táhnoucí se rovnoběžně podél pobřeží relativně rychlý. Počítejte, že jízda z letiště bude trvat 70 minut.

Podobně jako v Kemeru i zde je těžké najít něco jako centrum. Proto plně vybavenou turistickou oblast tvoří právě hotely lemující místní pláž. Hotely poskytují veškerý komfort a máte zde na výběr ze stravování typu all inclusive (all inclusive dovolená), plné penze i polopenze.

Jakmile vás omrzí vylehávání na pláži, nabízí se k navštívení blízká Alanya, kam dojedete taxíkem nebo autobusem. V Alanyi navštivte místní přístav a vyšplhejte na zříceniny středověkého hradu, ze kterého je nádherný výhled nejen na Alanyi, ale celé přilehlé okolí spolu s místními dvěma dlouhými plážemi.

Konakli – pláže a koupání

V Konakli se budete slunit a vaši dovolenou trávit na jedné 10 kilometrů dlouhé pláži. Pláž je písčitá a udržovaná v čistotě. Turci ji deno-denně čistí. Pláž je dostatečně prostorná na to, aby si na ní každý našel své soukromí.

K dispozici jsou lehátka i slunečníky. Ty vždy přísluší konkrétnímu hotelu a hoteloví hosté je tak mají zdarma. Na pláži jsou i sprchy, a tak není třeba se chodit odsolovat do hotelových bazénů. Pláž je orientovaná na jih a je tak ideální pro celodenní slunění. Má pozvolný vstup do oře, do kterého lze také lézt přímo z mol, kterých je na pláži v Konakli mnoho.

Dovolená v Konakli

Dovolenou v Konakli mohu doporučit všem, kteří si potrpí na hotelové pohodlí, klid a blízkost pláže. Na druhou stranu pokud od dovolené čekáte více, než pouhý odpočinek u bazénu nebo u moře, není Konakli ideální. Co se různých míst a památek týče, které byste mohli v okolí navštívit, tak těch opravdu není mnoho. V takovém případě se doporučuji poohlédnout po zájezdech do letoviska Bodrum (více zde: dovolená Bodrum a zájezdy zde: last minute Bodrum) nebo na řecký ostrov Rhodos. Přehled aktuálních zájezdů do Konakli najdete zde.

A ještě přidám přímý odkaz na last minute zájezdy do celého Turecka.

Pokud rádi jezdíte za mořem, pak Turecko je jednoznačná volba, levné zájezdy spolu se slunečným počasí tvoří ideální dovolenkovou kombinaci. Dovolená u moře je jedna věc, ale co hory? Dovolená Krkonoše – to jsou v létě pěší i cyklo túry, ale i wellness pobyty, v zimě to pak jsou samozřejmě lyže, vyrazíte-li, ale za sněhem za hranice, viz. např. vstříc lyžování v Itálii, tak to v žádném případě na škodu nebude, ba naopak, sluncem zalité a sněhem pokryté Dolomity okouzlí každého.

Stručně k počasí v letovisku Konakli

Počasí Konakli, o kterém najdete více informací zde: počasí Konakli, vypadá takto: ačkoliv květen a říjen, jsou měsíce, kdy letní koupací sezóna začíná a končí, v těchto okrajových letních obdobích se tu tolik neohřejete.  Na dovolenou do Konakli doporučuji vyrazit v následujících měsících: červen, červenec, srpen a září. To je, čas, kdy je tu počasí opravdu nádherné, denní teploty v červenci dokonce dosahují 38°C. A Tady jsou informace o teplotě moře v Turecku.

Předpověď počasí pro letovisko na následujících šest dní:

The location could not be found.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
27°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
29°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Fotky z Turecka
Dovolená Alanya Fethiye Turecko
Istanbul Icmeler Turecko
Bodrum Marmaris Turecko
Last minute zájezdy
Titan Garden 8 730 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last Minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 336 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 88 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 730 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno