Titan Garden 8 447 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last minute Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 356 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 86 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 930 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Památky v Istanbulu

Doposud jsem turecký Istanbul hodně opomíjel. Kosmopolitní turecká metropole, někdy označovaná jako Cařihrad, jindy jako Konstantinopol (spíše to jsou tedy názvy, které se používaly, ale již nepoužívají), je město na pomezí Evropy a Asie.

Istanbul má velmi bohatou historii, je tu spousta a památek, která spolu s jeho netradiční polohou na obou březích úžiny propojující Černé moře s tím Egejským, sem láká každoročně mnoho turistů. K tomu si ještě přidejte  Není se tak čemu divit, že Istanbul je oblíbený především z hlediska krátkých návštěv. Eurovíkendy do Istanbulu nabízí leckterá cestovní kancelář. Do jejich cen, budeme-li se bavit o eurovíkendech s leteckou dopravou, se bohužel negativně projevuje právě poměrně drahá doprava.

Letecký eurovíkend do Istanbulu na 4 dny za 8 190 Kč

Istanbul je na památky dobrý, horší je to s koupáním v moři, proto pokud chcete jet prioritně k moři a památky sice také žádáte, ale jsou u Vás až na druhé koleji, doporučuji v Turecku dovolenou v Bodrumu nebo letovisko Side. Nebo můžete vyrazit do Řecka, třeba na Rhodos nebo Kos. Výhodné je, že památky v Istanbulu jsou poměrně blízko u sebe, není třeba se zbytečně dlouho přesouvat, většina z nich je ve straré čtvrti Sultanahmet.

Nevýznamnější památkou je veliký byzantský chrám Hagia Sophia, chrám boží moudrosti. Je to nádherná stavba, ve které je dnes hlavně muzeum. Hned vedle chrámu Hagia Sophia stojí Modrá mešita.

Nikdo by neměl minout ani palác Topkaki Saray. Rozlehlý palác Topkaki byl sídlem sultánů.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
27°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
29°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Fotky z Turecka
Dovolená Alanya Fethiye Turecko
Istanbul Icmeler Turecko
Bodrum Marmaris Turecko
Last minute zájezdy
Titan Garden 8 730 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last Minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 336 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 88 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 730 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno