Titan Garden 8 447 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last minute Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 356 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 86 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 930 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny >

Turecko: dovolená v Turecku s dětmi

Dovolená v Turecku, to je mezi Čechy už řadu let jeden z nejoblíbenějších cílů leteckých zájezdů k moři. Je ale dobrý nápad do Turecka vyrazit s dětmi? Je dobré tam jezdit i s těmi nejmenšími dětmi? A pokud ano, která turecká letoviska jsou pro malé děti ty nejlepší?

Turecko, to jsou převážně jemně písečné pláže, především pak ty dole na jihu na Turecké Riviéře. Tam se často jen pozvolna svažují do moře tak, jak je to typické třeba pro Bulharsko, Itálii nebo Tunisko. Z tohoto hlediska dovolené s dětmi zde můžete dát zelenou.

Dovolená v Side: 4* Hotel Sandy Beach – all inclusive a hlavně děti do 10 let zdarma

Výše uvedený hotel je příkladem toho, že v některých termínech děti, pokud jedou s alespoň dvěma dospělými, jedou zdarma. častější jsou hotely, které akceptují jedno dítě zdarma a druhé se slevou. Uvedený zájezd do Side (–> přečtěte si recenze hotelu) je aktuálně v nabídce za 10 330 Kč/dospělá osoba.

Dětské střevní potíže a ani ty u dospělých nejsou v Turecku pravidlem. Pitná voda tu je všude, toto je velké plus oproti Egyptu, Tunisku nebo Maroku…zkrátka všeho vysloveně arabského. Tzn. ani voda není důvodem, proč se nechat od zájezdu s dětmi do Turecka odradit.

Jaká letoviska doporučit?

Alanya úplně vhodná pro ty nejmenší děti není, jsou tam někdy vlny a mořské dno po pár metrech prudce klesá dolů. Doporučuji obrátit vaši pozornost na dovolenou v Side, letovisko Belek a na dovolenou v Kemeru. Právě tam najdete ty pozvolné pláže tak typické pro tuniský Monastir a nebo ostrov Djerba.

Dvě rady na závěr. Pokud toto čtete v sezóně, mrkněte se na last minute zájezdy do Turecka a zajímají-li vás nějaké zkušenosti, projděte tuto recenzi dovolené v Turecku, ať ještě blíže poznáte do čeho jdete, než si vyberete konkrétní zájezd a Turecko s dětmi navštívíte.

Více informací na téma dovolená s malými dětmi u moře zde.

Aktuální předpověď počasí
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
27°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/20°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
29°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Fotky z Turecka
Dovolená Alanya Fethiye Turecko
Istanbul Icmeler Turecko
Bodrum Marmaris Turecko
Last minute zájezdy
Titan Garden 8 730 Kč Dovolená Hotel Titan Garden Alanya, All inclusive, Last Minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 336 Kč Dovolená Hotel Kervan Side, All inclusive, výborné hodnocení 88 % Detail zájezdu > Arcanus Resort 8 730 Kč Dovolená Hotel Arcanus Side, All inclusive, 8 dní, TOP nabídka Volné termíny > Skrýt
Zavřít  X Zavřít toto okno